Haber

87. saatte yeni bir mucize: Kahramanmaraş’ta inanılmaz kurtuluş

Türkiye uzun yıllardır yaşadığı en büyük şokla sarsıldı. 10 ilde binlerce bina yıkıldı. Ekipler, depremin yaralarını sarmak için zamanla yarışıyor.

Kahramanmaraş’ın Yenişehir İlçesi’ndeki Serçin Apartmanı’nda yaşanan inanılmaz kurtuluş 87 saat sonra kameralara yansıdı.

86. SAATTE ANNE KIZ KURTARILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine bağlı arama kurtarma ekipleri deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatay’da yer altı su kaçaklarının tespitinde kullanılan hassas akustik dinleme cihazı ile devam eden kurtarma çalışmasında bir binadan çıkan sesi duyan gruplar, o bölgede yoğunluk kazandı.

Kurtarma ekipleri kazdıkları tünelden enkaz altında kalan anne ve 4 yaşındaki kızı Cena’ya ulaştı. 8 saatlik çalışmanın ardından depremin 86. saatinde anne ve kızı enkazdan canlı olarak çıkarıldı. Anne ve kızı hastaneye kaldırıldı.

ÖNCE OĞUL, SONRA ANNE KURTARILDI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay’da çok sayıda bina yıkıldı. Defne ilçesi Çekmece Mahallesi’nde 5 katlı bir binada enkaz altında kalan Kerem Ezer ve annesi Nazlı Ezer, 86 saat sonra ekiplerin yardımıyla enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Önce çocuğu dışarı çıkaran ekipler, anneyi bir saat ortasında çıkardı. Anne ve oğlu hastaneye kaldırıldı.

3 ÇOCUKLU AİLE KURTARILDI

Hatay’ın Belen ilçesinde 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığına bağlı Arama Kurtarma İhtisas Personelimiz (AKIP), bir bina enkazında mahsur kalan 3’ü çocuk 5 kişilik aileyi kurtardı.

84. SAATTE 4 MUCİZE

Elbistan’da 4 kişilik aile enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Enkaz altından 2 kişiyi daha çıkarmak için çalışmalar sürüyor.

83. SAATTE MUCİZELER DEVAM EDİYOR: 2 KİŞİ DAHA SERBEST BIRAKILDI

Kahramanmaraş’ta Kardeşler Apartmanı’nın enkazı altında kalan iki kişi daha kurtarıldı.

Çıkarılanlar Eda Büyükçapak isimli kadın ve yaşlı bir adam.

Ekipler bir kişiye daha ulaştı ve onun da çıkarılması bekleniyor.

82. SAATTE

Malatya’da 5 yaşındaki kardeşi 11 yaşındaki Doğukan enkazdan kurtarıldıktan sonra.

DİYARBAKIR’DAKİ 81. SAAT MUCİZESİNİN ADI: BEŞİR

10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Kahramanmaraş’ın 10 ilinden biri olan Pazarcık ve Elbistan merkezli Diyarbakır’da arama kurtarma çalışmaları 4. gününde devam ediyor. Bağlar ilçesinde yıkılan 10 katlı Hisami Apartmanı’nda Beşir Yıldız isimli bir çocuktan ses duyuldu. Bu noktada ağır ekipler çalışmalarına hız verdi. Titiz çalışmada küçük Beşir sıkıştığı beton bloklardan çıkarıldı. Su verilerek termal battaniyeye sarılan Beşir Yıldız’a ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından enkaz altında yapıldı. Beşir, daha sonra oluşturulan koridorla ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırıldı.

ANTAKYA’DA 4 KİŞİLİK AİLE KURTARILDI

Hüzmeli Ailesi Antakya’da 80. saatte enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Enkazdan önce ailenin en küçük oğlu Batu Hüzmeli çıkarıldı. Batu’nun kurtarılmasının ardından ekipler çalışmalarına hız verdi. Daha sonra anne Oya Hüzmeli, baba Turgay Hüzmeli ve kızı Sema sağ olarak kurtarıldı.

5 KİŞİLİK AİLE 80 SAAT SONRA KURTARILDI

Hatay’ın İskenderun ilçesinde meydana gelen depremde yıkılan 5 katlı binanın enkazından 5 aile üyesi, depremden 80 saat sonra kurtarıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’ndeki Ahrazoğlu Apartmanı’nda arama kurtarma çalışmaları devam etti.

AKUT, UMKE, AFAD ve Küçükçekmece Belediyesi ekipleri, inşaat işçilerinin desteğiyle çalışmaları sırasında Suriyeli anne Vefa Aburas’a ulaştı.

Ekipler, anne Aburas ile çocukları Zehra (12), Ahmet (9) ve Vasim’i (6) ve ardından kocası Hasan’ı enkazdan sağ olarak çıkardı.

Sedyeye alınan aile bireyleri alkışlar eşliğinde ambulanslara bindirilerek hastaneye kaldırıldı.

ELBİSTAN’DA BİR KİŞİ DAHA KURTARILDI

Elbistan’da 10 yaşındaki erkek çocuk enkazdan çıkarıldı. Bilincinin yerinde olduğu belirtilen çocuk ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza yapan anne ve diğer çocuğu için kurtarma çalışmaları sürüyor. Annenin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Diğer çocuk çıkarıldıktan sonra gruplar anneyi çıkarmaya çalışacak.

Öte yandan enkaz altında anne ve çocuk dışında 10 kişinin daha olduğu paylaşıldı.

81 SAATTE BİR MUCİZE DAHA

Malatya’da 81. saatte bir kişi daha enkazdan çıkarıldı. Enkaz altından çıkarılan yaralının yaşlı bir kişi olduğu belirtildi.

9 YAŞINDAKİ ZEYNEP VE BABASINDAN MÜJDE

Kahramanmaraş’ta 80. saatte 9 yaşındaki Zeynep Polat ile babası Feyzullah Polat kurtarıldı.

80. SAATTE MUCİZE

Malatya’da 80. saatte enkazdan bir kişi daha yaralı olarak kurtarıldı. Ekipler, enkazdan bir kişiyi daha çıkarmak için çalışıyor.

2 ÇOCUK VE ANNE KURTARILDI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 3 kişilik bir aileden Hatice İğde (36), Melih İğde (7) ve Mehmet Naim İğde (9) 78 saat sonra enkazdan canlı olarak çıkarıldı.

77 SAAT SONRA BİR MUCİZE DAHA

Adıyaman’da meydana gelen depremden 77 saat sonra 36 yaşındaki Yılmaz Çetin enkazdan sağ çıkarıldı.

76. saatte 3 kişi daha kurtarıldı

Gaziantep’te meydana gelen depremden 76 saat sonra 3 kişi enkazdan kurtarıldı.

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Gaziantep’te yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Merkez Batıkent Mahallesi Ayşe-Polat Sitesi’ndeki binanın enkazından sesin duyulması üzerine bölgedeki çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Ekiplerin uzun süreli çalışmalarının ardından isimleri öğrenilemeyen 3 kişiye sağ olarak ulaşıldı. Enkaz altından çıkarılan yaralı aile alkışlar ve tekbirlerle karşılandı.

Depremin ardından 76 saat sonra yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Öte yandan enkazda arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

KAHRAMANMARAŞ’TAKİ 3 KİŞİLİK AİLE DEPREMDEN 73 SAAT SONRA KURTARILDI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden 73 saat sonra biri çocuk üç kişilik aile enkazdan kurtarıldı.

Ekiplerin uzun çalışmalarının ardından Ali (55), eşi Zelal (40) ve 5 yaşındaki kızları Mir Berzan Bağış’a ulaşıldı.

Enkaz altından çıkarılan yaralı aile alkışlar ve tekbirlerle karşılandı.

71 SAAT SONRA KURTARILDI. İLK SÖZLERİ KALBİ DEĞİŞTİRDİ: YARIN bacımla okulum var

Depremin 71. saatinde Ahmet Eren isimli küçük çocuk enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Ahmet’in ilk sözü ‘Yarın okulum var’ oldu..

DİYARBAKIR’DA YARALAN BİNADAN AZALDIKTAN 72 SAAT SONRA BİR KADIN HAYATTA KALDI

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde meydana gelen depremde yıkılan Yoldaş Apartmanı’nın enkazından 72 saat sonra bir kadın kurtarıldı.

Merkez Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’nde yıkılan Yoldaş Apartmanı’nın enkaz sesini duyan ekipler, o noktada kurtarma çalışmalarını yoğunlaştırdı.

AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, polis, jandarma ve itfaiye ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucunda Yazgül Çaçan depremden 72 saat sonra enkazdan kurtarıldı.

ADIYAMAN DEPREMİNDEN 69 SAAT SONRA GENÇ KIZ KURTARILDI

Adıyaman’da depremde yıkılan binanın enkazında kalan üniversite öğrencisi 69 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Adıyaman’daki çalışmalara Devlet Hava Meydanları İşletmesi Havaalanı Kurtarma ve Yangın Çalışmaları Genel Müdürlüğü’nde görev yapan 35 kişilik ekip de destek veriyor.

Atatürk Bulvarı’nda çöken binanın enkazında bulunan diş hekimliği öğrencisi 21 yaşındaki İlayda’yı ekipler 69 saat sonra kurtardı.

Sağlık ekiplerine teslim edilen İlayda, hastaneye kaldırıldı.

K.MARAŞ’ta anne ve kızı 67 saat sonra kurtarıldı

Kahramanmaraş’ta yıkılan binanın enkazından anne ve kızı 67 saat sonra kurtarıldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Sincan Belediyesi arama kurtarma ekipleri, Şazibey Mahallesi’ndeki 7 katlı binanın enkazından anne Sevim ve kızı Melisa’yı kurtardı.

Depremden 67 saat sonra kurtarılan anne ve kızı sağlık ekiplerine teslim edildi.

DEPREMDEN 67 SAAT SONRA KURTARMA

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından enkazdan bir kişi 67 saat sonra kurtarıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen kent genelinde ekiplerin arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Ali Sezai Efendi Caddesi’ndeki bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalarda 27 yaşındaki Ünal Öztürk, depremden 67 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Yaralı sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

60. SAATTE MUCİZE KURTULUŞ

Kahramanmaraş’ta 60. saatte enkazdan bir kişi daha çıkarıldı. Enkazdan çıkarılan kişinin 31 yaşındaki Doğan Akpınar olduğu öğrenildi.

Bilinci yerinde olduğu öğrenilen Akpınar’ın taburcu edilmesinin ardından ailesi ve yakınları büyük sevinç yaşadı.

MASAL BEBEĞİ 56. SAATTE GÖZYAŞLARI İÇİNDE İYİLEŞTİ

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin 56. saatinde Masal Bebek ve annesinin mucizevi şekilde kurtarılması hepimize umut oldu. Masal’ın kurtarılmasıyla ilgili bilgi veren muhabir, o anları gözyaşları içinde aktardı. Annesinin Masal’ı emzirdiği ve bebeğin bu formda hayatta kaldığı öğrenildi. Öte yandan Masal’ın annesinin hamile olduğu da belirtildi.

10 Yaşındaki Emine’den 56 Saat Sonra Müjde

Kahramanmaraş’ta 10 yaşındaki Emine Karataş, depremden 56 saat sonra 7 katlı binanın enkazından çıkarıldı.

51 SAAT SONRA ASYA BEBEĞİ KURTARILDI

Adıyaman’da meydana gelen depremin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan Milli Saraylar Başkanlığı’na bağlı 25 kişilik uzman arama kurtarma grubu, Asyalı bebeği faciadan 51 saat sonra enkazdan sağ çıkarmayı başardı.

TAHİR AMCA, KUR’AN’I İLE YAZIDAN ÇIKARILDI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından 60 yaşındaki Tahir Tıraş enkazdan bu şekilde kurtarıldı. Enkazdan hızlı bir şekilde Tıraş, yanında Kur’an-ı Kerim ile çıktı.

Kızını Tanıyan Baba Gözyaşlarını Tutamadı

Kahramanmaraş’ta yıkılan 7 katlı binanın enkazı altında kalan 20 yaşındaki Melisa, depremden 51 saat sonra sağ olarak çıkarıldı. Beyin sarsıntısında eşini ve 2 çocuğunu kaybeden baba, kızı Melisa kurtarılınca gözyaşlarını tutamadı.

KÜÇÜK LAMA 50 SAAT SONRA KURTARILDI

Hatay’da devam eden kurtarma çalışmalarında 6 yaşındaki kız çocuğu sağ olarak kurtarıldı. Adının Lamia olduğu öğrenilen küçük kızın yaklaşık 50 saat sonra sağ olarak kurtarıldığına dair umutlar yeşerdi.

52. SAATTE GELEN MUCİZE

Bölgeye sevk edilen iş makinelerinin de yardımıyla arama kurtarma çalışmaları 52. saatte devam ediyor.

Ekipler, betonun ortasında sıkışan kadını enkazdan çıkardı.

6 YAŞINDAKİ EYMEN’İN ANNESİ KURTARILDI

Bahçelievler Belediyesi Arama Kurtarma Birliği ekipleri Hatay’da 6 yaşındaki Eymen ve annesini enkazdan çıkardı.

Bahçelievler Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, depremden ağır şekilde etkilenen Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Odabaşı Mahallesi’nde belediyeye bağlı arama kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Ekiplerin arama kurtarma çalışması yaptığı çöken 7 katlı binanın enkazı altında kalan 6 yaşındaki Eymen, saat 17.50 sıralarında kurtarıldı.

Küçük Eymen’in annesinin de enkaz altında olduğunu belirleyen ekipler, adının Fethiye olduğu öğrenilen anneyi, yapılan çalışmalar sonucunda saat 23.20 sıralarında kurtardı.

Hatay merkez TTK maden işçileri depremin 3. gününde 2 yaşındaki bebeği bu şekilde kurtardı.

NAZ’IN İLK KIRICI SORUSU

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’da 36 saat sonra enkazdan kurtarılan Naz Yaman isimli çocuğun “Kardeşimi hala çıkarmadınız mı” sözleri yüreklerimizi sızlattı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler